Ojeté vozy prodej 2022 - jaká je aktuální situace

Ojetá auta na prodej jsou oblíbeným typem vozů k nákupu. Hlavní výhodou ojetých aut je jednoznačně cena. Pokud byste si chtěli zakoupit nový automobil vyjde vás na stovky tisíc, což si každý nemůže dovolit.

Existuje správná doba, kdybyste měli uvažovat nad koupí nového ojetého vozu? Ano, jsou to případy, kdy vám současné auto neslouží tak dobře jako dřív nebo potřebujete další auto do rodiny, ale bohužel nemáte finanční možnosti na úplně nové. Někdy naopak stačí jenom chtít si udělat radost.

Prověření vozidla před nákupem

Před koupí vozu bychom měli jednoznačně prověřit historii vozidla. Historii vozidla zjistíme pomocí VIN kódu a následně dohledat na různých ověřených portálech záznamy o vozidle. Dozvíte se kolik by vozidlo mělo mít najeto, kolik mělo majitelů, jak často byly prováděny prohlídky a tak dále.

Pozor: I tyto portály mohou uvádět nesprávné informace!

Nejlepším prověřením vozidla je kombinací těchto informací a prohlédnutí vozidla svépomocí nebo zkušeného automechanika, který vám rád pomůže. Takový automechanik dokáže rozpoznat vady, které by vašemu oku unikly.

Většinou se takový automechanik dívá po nesedících částech na vozidle, např. po autonehodě, dále měří tloušťku laku, zda nebylo auto lakováno, a také kontroluje spodní část vozu, zda není koroze větší, než by měla odpovídat nájezdu vozidla. Ovšem také na interiér se nesmí opomenout, i amatér si může povšimnout většího opotřebení volantu a různých prvků interiéru.

Úbytek kvalitních vozů

Váže se to ke koronavirové krizi. Auta šla na odbyt a nová nepřibývala. S nižším počtem ojetin lze počítat s tím, že rychle zmizí kvalitní kousky a zbývají už jen ty méně kvalitní, a to alespoň do té doby, než se dá trh zase do pořádku. Například v cenové kategorii do 200 000 korun ubývají spolehlivé a kvalitní vozy nejrychleji.

Možná domluva slevy = počkejte do léta

Léto je svým způsobem začarované, protože nejvíce se auta prodávají právě na jaře a v zimě. Pokud se budete ucházet o auto u soukromého prodejce, pak je větší pravděpodobnost, že vám sleví z ceny vozu. Co si budeme povídat, koronavirová krize dává spoustě lidem zabrat. Pokud se tedy majitel bude chtít vozu rychle zbavit, pak by vám mohl možná i dát nějakou slevu za rychlé jednání. V takových případech si ale auto také zkontrolujte, abyste nenaletěli nepoctivému prodejci.

Na dovolenou svým autem

Koronavirus je velkým strašákem. Jestli se rozhodnete vyrazit k moři nebo jen prozkoumávat hory u našich německých sousedů, pak je cestování autem ta nejpohodlnější a hlavně nejbezpečnější varianta. Pokud stále váháte nad koupí a zároveň ale nechcete kamkoli cestovat vlakem nebo letadlem, pak se možná po hlubší úvaze rozhodnete pro nákup ojetého vozu právě teď.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4