K čemu slouží lakovací stěny?

lakovací stěna

Lakovací stěny nejsou stěny, které se zrovna lakují. Tento termín označuje odsávací lakovací stěny, které si mohou provozovny pořídit pro občasné lakovací služby. Více o tomto skvělém pomocníku najdete v tomto článku.

Princip lakovací stěny

Pokud provozovna, ve které se materiál připravuje na další služby, je možné, že je občas potřeba něco nalakovat. Pokud ovšem nemá provozovna lakování jako součást hlavních služeb není časté, že by investovala do samostatné lakovací odsávací kabiny. Lakovací stěna je pro ně ekonomické a zároveň vysoce efektivní řešení.
Takové stěny jsou například využívané v nábytkovém průmyslu, strojírenském a truhlářském.

Jedná se o stěnu obsahující odsávací systém a filtry, které mají šanci zachytávat výpary laku, které se uvolňují do prostoru a ohrožují tak zaměstnance. Využití v truhlářských provozech, strojírenském a nábytkářském průmyslu.
Tyto stěny mají dvou, až třístupňové filtrační vrstvy, které se skládají z papírové vrstvy, vrstvy ze skleněných vláken a z vrstvy tvořené patronami s aktivním uhlím.

Varianty se dají přizpůsobit velikosti průmyslové místnosti, ale dvě základní varianty těchto stěn jsou 2x2 metry a 3x2 metry (šxv). Další, efektivnější variantou odsávací stěny je lakovací stěna s větrací jednotkou. Tento druh stěny dokáže efektivně zbavit prostor těkavé látky. Je ovšem nutné pro ni v zimě zajistit přísun teplého vzduchu.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4